iMachining

Rewolucyjne rozwiązanie do tworzenia najlepszych programów CNC

Redukcja czasu obróbki o ponad 70%

Dłuższa żywotność narzędzia

Rewolucja w obróbce CNC

iMachining to inteligentna technologia szybkiego frezowania, która została opatentowana przez SolidCAM. Ta niesamowita technologia pozwala stworzyć znacznie szybszy i bezpieczniejszy program CNC do obróbki części mechanicznych.  Maksymalizuje długość życia narzędzia i ogranicza zużycie maszyn CNC. Zaawansowane funkcje i algorytmy programu zapewniają niewiarygodną oszczędność czasu, niezrównaną trwałość narzędzia i sukces już od pierwszej obróbki!

Ekskluzywny kreator technologii iMachining

Przedstawiane rozwiązanie SolidCAM posiada wyjątkowy, opatentowany kreator technologii. Jest to pierwszy i jedyny w branży kreator, który automatycznie oblicza optymalne warunki skrawania dla każdego segmentu ścieżki narzędzia.

Program CNC jest tworzony w oparciu o właściwości mechaniczne przedmiotu obrabianego i narzędzia z uwzględnieniem jednoczesnych ograniczeń technicznych maszyny CNC. Kreator zapewnia zsynchronizowane prędkości posuwu, prędkości wrzeciona, osiowej głębokości skrawania, kątów skrawania i grubości wiórów.

Wszyscy użytkownicy iMachining od SolidCAM cieszą się ogromnymi oszczędnościami oraz zyskali rzeczywistą przewagę nad konkurencją!

Dlaczego użytkownicy mówią „WOW!”

iMachining wykorzystuje zaawansowaną, opatentowaną spiralę morficzną, która dopasowuje się do obrabianych geometrii zamiast konwencjonalnej „offsetowanej” ścieżki narzędzia. Maksymalizuje w ten sposób kontakt narzędzia z materiałem lub czas narzędzia „w skrawaniu”. 

Aby jak najskuteczniej obrabiać duże obszary materiału, a także samodzielne wyspy – są one rozdzielane lub dzielone na mniejsze sekcje przy użyciu opatentowanej technologii Moating. Operacja ta skutecznie maksymalizuje obróbkę materiału spiralą morficzną.

Ścieżka narzędzia iMachining obrabia jedynie materiał, który należy usunąć, dzięki czemu eliminuje „cięcie powietrza”, a program CNC jest szybszy. Ścieżka narzędzia od pierwszego wejścia w materiał, aż do ostatniego cięcia, jest dynamicznie przeliczana uwzględniając rzeczywisty materiał do usunięcia. 

Podczas obróbki narzędzie skrawające przesuwa się z jednego skrawania do drugiego na jednej głębokości, wycofując się tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

"Mam nadzieję, że niewiele osób dowie się o iMachining, ponieważ jest to moja największa przewaga nad konkurencją."
G. Burns
Burns Machinery
"Używamy iMachining z prawie wszystkimi naszymi produktami – od 2,5D, 3D do indeksowanej obróbki 5-osiowej. "
A. Winklera
Zrinski AG, Niemcy
"iMachining to najlepsze, jakie kiedykolwiek widziałem! Wszystko, co mi powiedzieli, było prawdą! To niesamowite."
R. Schwägler
TONTARRA Medizintechnik GmbH

Przekonaj się, że warto!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

  • iMachining
  • Rozwiązania CAM
  • FILMY