Opinie o SolidCAM

Poznaj opinie naszych klientów!

Oprogramowanie SolidCAM zintegrowane z platformą SOLIDWORKS pozwoliło nam znacznie przyspieszyć czas realizacji procesów obróbczych. Dzięki dedykowanym postprocesorom, bardziej wykorzystujemy możliwości naszych obrabiarek CNC i możemy produkować części, które do tej pory były niemożliwe do wykonania przy programowaniu manualnym. Zastosowanie operacji iMachining nie tylko w niektórych przypadkach znacznie przyspieszyło czas obróbki, ale również wydłużyło żywotność stosowanych narzędzi. Oprogramowanie SolidCAM pozwala nam optymalizować procesy obróbcze pod kątem doboru operacji, ruchów narzędzi itp.

Arkadiusz Plewa
MERX Polska Sp. z o.o.

Dzięki instalacji, wdrożeniu i szkoleniu pracowników z obsługi programów SOLIDWORKS i SolidCAM przygotowanie technologii na naszych maszynach CNC jest ekstremalnie proste. Zajmujemy się bardzo specyficznymi detalami, które bez żadnego problemu obrabiamy na maszynach 4-osiowych z wykorzystaniem SolidCAM. Dzięki zastosowaniu iMachining znacznie skróciliśmy czas obróbki i zużycie narzędzi, co pozwoliło zaoferować naszym klientom atrakcyjniejszą ofertę cenową.

Janusz Bonecki
Spółdzielczy Zakład Usług Technicznych SKROPOL

Jak dotąd SolidCAM był nie tylko najłatwiejszym do nauczenia się, ale jednym z najpotężniejszych programów CAM, z których korzystałem. Czy mogę zrobić to samo w innym oprogramowaniu? Tak, ale nie tak łatwo. Fakt, że w mniej niż sześć miesięcy mogłem zrobić więcej w SolidCAM niż w jakimkolwiek innym systemie CAM, wiele mówi.

Duncan Lewis
Halcyon MFG Inc.

Oprogramowanie SolidCAM wybraliśmy z powodu świetnych rekomendacji. Dzięki temu że wiele firm używa już SOLIDWORKS łatwiej jest współpracować B2B- redukujemy ryzyko błędów. Częste aktualizacje SolidCAM pozwalają nam nadąrzyć za potrzebami rynku.

Paweł Czerwieniak
GEMET

Po wprowadzeniu SolidCAM i iMachining mocno skróciliśmy czasy obróbcze na maszynach cnc, umożliwiło to zwiększenie produkcji oraz przyjęcie nowych zleceń. Wykorzystanie iMachining obniżyło koszty narzędziowe i maszynowe w naszym zakładzie.

Stanisław Król
STAMET S.C.

SolidCAM pozwolił nam wykorzystać cykle maszynowe dla poprawy obróbki. Opis narzędzi i niestandardowych oraz tworzenie szablonów usprawniło nasze procesy o 50%! Przy produkcji jednostkowej i niskoseryjnej SolidCAM pozwala kontrolować zużycie narzędzi oraz ich żywoność.

Marcin Szałaś
GE Power Sp. z o.o.

Bezproblemowa integracja SolidCAM z SOLIDWORKS sprawia, że jest to bardzo intuicyjny system CAD/CAM. W połączeniu z doskonałą obsługą klienta, ten pakiet oprogramowania jest łatwy w obsłudze oraz użyciu. iMachining zapewnia wszystko, co obiecuje SolidCAM.

Brian Mugavero
National Manufacturing

Dzięki iMachining znacznie zwiększyła się wydajność na naszych maszynach, co przynosi większe zyski. Skrócenie czasów obróbczych oraz mniejsze zurzycie narzędzi wpłyneło na nasze możliwości produkcyjne oraz czas wykonania poszczególnych zleceń. Ponadto SolidCAM jest porogramem intuicyjnym, co pozwala na dosyć szybkie zapoznanie i nauczenie się jego podstawowych funkcji. W miarę upływuczasu powrót do poprzednich programów CAM jest niecelowy i nieopłacalny. Jest to nie tylko moja opinia, ale także pozostałych osób pracujących w SolidCAM.

Tadeusz Siudek
Precision Machine Parts Poland Sp. z o.o.

W pracy wykorzystywaliśmy kilka systemów CAM. Obecnie korzystamy z rozwiązania SolidCAM, które sprawdza się znakomicie. Jesteśmy zadowoleni z szybkości pracy, czasu maszynowego oraz jakości wykonanych detali.

Tomasz Maracz
ZUT Zielona Góra

Program SolidCAM wykorzystujemy przy obróbce skomplikowanych konstrukcji spawanych, zespołów pojazdów szynowych, a także maszyn i urządzeń dla różnych gałęzi przemysłu. Są to konstrukcje produkowane seryjnie, jaki i nietypowe projekty jednostkowe, w których SolidCAM spisuje się rewelacyjnie. Pomaga w tym zintegrowane środowisko CAD/CAM oraz dostępne strategie obróbcze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji o zakupie SolidCAM, a także z jakości obsługi.

Zbigniew Kubas
MET-CHEM Pilzno

  • iMachining
  • Rozwiązania CAM
  • FILMY