iMachining 2D

Rewolucja w obróbce CNC

Opatentowane tworzenie ścieżki narzędzia w iMachining

Rozpoznawanie cech z iMachining 2D

Opatentowana obróbka iMachining

„Naprawdę niesamowite”- tak mówią klienci, producenci obrabiarek i firmy narzędziowe. Moduł CAM iMachining 2D jest pełni zintegrowany z SOLIDWORKS. To rewolucyjne rozwiązanie dzięki któremu Twoja obróbka CNC będzie bardziej opłacalna i konkurencyjna niż kiedykolwiek wcześniej.

Obróbka wokół wysp

Opatentowane ścieżki narzędzia w iMachining 2D

 iMachining to przełomowe rozwiązanie w technologii ścieżek narzędzia. Poprzez optymalizację kątów skrawania narzędzia oraz prędkości posuwu w każdej pozycji ścieżki narzędzia, umożliwia niesamowicie szybką i głęboką obróbkę.

iMachining wykorzystuje zaawansowaną, opatentowaną spiralę morficzną, która dopasowuje się do obrabianych geometrii zamiast konwencjonalnej „offsetowanej” ścieżki narzędzia. Maksymalizuje w ten sposób kontakt narzędzia z materiałem lub czas narzędzia „w skrawaniu” . 

Aby jak najskuteczniej obrabiać duże obszary materiału, a także samodzielne wyspy – są one rozdzielane lub dzielone na mniejsze sekcje przy użyciu opatentowanej technologii Moating . Operacja ta skutecznie maksymalizuje obróbkę materiału spiralą morficzną .

Ścieżka narzędzia iMachining obrabia jedynie materiał, który należy usunąć, dzięki czemu eliminuje „cięcie powietrza”. Ścieżka narzędzia od pierwszego wejścia w materiał, aż do ostatniego cięcia, jest dynamicznie przeliczana uwzględniając rzeczywisty materiał do usunięcia . 

Technologie iRough, iRest, iFinish i Multi-Tool

Obróbka spirala morficzna

Rozpoznawanie cech geometrycznych

Technologia Rozpoznawania Cech iMachining w niezwykły sposób upraszcza proces definiowania geometrii minimalizując wkład pracy ze strony użytkownika. Wykrywa i definiuje obrabialne cechy geometryczne części, wykorzystując dane modelu bryłowego.  Rozpoznawanie cech następuje dzięki trybom: ściany, łańcuchy, cechy zewnętrzne oraz łańcuchy bez rozpoznawania cech.

Technologia Smart Face tworzy geometrie do obróbki na podstawie wybranych ścian (dna kieszeni). Automatycznie rozpoznaje obszary kieszeni i ich poziomy, które mogą składać się z różnych głębokości.

Obszary nadające się do obróbki są rozpoznawane przez łańcuchy w połączeniu z danymi modelu bryłowego. Idealny do elementów, które nie mają dna (kieszenie przelotowe, profile otwarte).

Wykrywanie obszarów następuje na podstawie przygotówki do obróbki zewnętrznych ścian. Poziomy obróbki są rozpoznawane automatycznie.

Opcja użycia standardowej („starej”) metody definiowania geometrii do obróbki iMachining poprzez „ręczne” wskazanie.

iMachining 2D- wykrywanie i ochrona

Uwzględniając przygotówkę, zaaktualizowaną przygotówkę i model docelowy, iMachining 2D automatycznie:

Zaawansowana obróbka: wykrywanie i ochrona

Przekonaj się, że warto!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

  • iMachining
  • Rozwiązania CAM
  • FILMY