Indeksowana obróbka
4-osiowa i 5-osiowa

Łatwiejsze definiowanie układów współrzędnych

Szybkie i łatwe programowanie obróbki indeksowanej

Najłatwiejsze definiowanie układu współrzędnych

Prosty i szybki proces programowania

Zastosowanie maszyn do frezowania wieloosiowego staje się coraz powszechniejsze. Ich zastosowanie zwiększa produkcję oraz gwarantuje krótsze czasy cykli.

Moduł SolidCAM Indeksowana obróbka 4-osiowa i  5-osiowa oferuje wyjątkowo duże możliwości w frezowaniu indeksowanym. Zapewnia efektywny i łatwy sposób programowania na wielu stronach. 

Celem SolidCAM jest sprawienie, żeby proces frezowania indeksowego był tak samo prosty, aby w przypadku obróbek jednostronnych, zaczynając od oprogramowania do kodu NC.

Nie ma potrzeby stosowania specjalnych funkcji czy zabiegów wewnątrz oprogramowania, żeby obrabiać detale wielostronne. Ich obsługa jest maksymalnie uproszczona!

 

Najłatwiejsze definiowanie układów współrzędnych

Masz dość zajmowania się widokami konstrukcyjnymi, kopiowaniem modeli i obracania ich w przestrzeni w celu uzyskania nowych pozycji obróbczych? Czy nadal kopiujesz i przekształcasz geometrię do oddzielnych warstw w celu programowania indeksowego?

W module Indeksowana obróbka 4-osiowa i  5-osiowa od SolidCAM jednym kliknięciem można tworzyć nowe pozycje indeksowane. Program przyspiesza wielostronną obróbkę, eliminując konstrukcje z wieloma układami współrzędnych. Zdefiniuj nowe położenie maszyny po prostu wybierając ścianę i kontynuuj programowanie swojej części

Wydajny i niewymagający edycji kod NC dla frezowania wieloosiowego

SolidCAM oferuje wiele opcji uzyskania wydajnego kodu NC dla frezowania wieloosiowego.

Postprocesory w SolidCAM  generują funkcje obrotu i przesunięcia punktu zerowego, aby wyeliminować konieczność ustawienia wielu punktów zerowych na maszynie. Nie jest istotne, czy sterownik maszyny potrafi sam obliczyć obrót części, czy też wymagane jest, aby zrobił to postprocesor- SolidCAM to umożliwia.

Dla sterowników z zaawansowanymi funkcjami obrotu płaszczyzn lub układu współrzędnych postprocesory SolidCAM zbudowanie są tak, by wykorzystywać wewnętrzne funkcje CNC.

Jeśli sterowanie maszyny nie posiada takich funkcji, użytkownik może sam wprowadzić położenie części wewnątrz SolidCAM, a kod NC zapewni wszystkie transformacje dla każdego obrotu.

Przekonaj się, że warto!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

  • iMachining
  • Rozwiązania CAM
  • FILMY